گرامی مقدم: آقای باهنر! جریان سیاسی شما مسوول پیدایش جریان انحرافی و انحراف از جمهوریت و اسلامیت است

اسماعیل گرامی مقدم، مشاور ارشدمهدی کروبی، در پاسخ به ادعای اخیر محمدرضا باهنر که مصاحبه جوانفکر با روزنامه توقیف شده اعتماد و حوادث روزنامه ایران را نمایانگر پیوند گروه انحرافی دولت با اصلاح طلبان دانسته، با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان هیچ فصل مشترکی از پیدایش جریان انحرافی یا جریان دولت نداشته اند، به او یادآوری کرد:« به هزار و یک دلیل عامل پیدایش این جریان انحرافی و انحرافات بعدی درجمهوریت و اسلامیت نظام به همت جریان سیاسی شما هدایت یافته است.»

گرامی مقدم در توضیح تولد و ادامه حیات جریان انحرافی این سوال را هم از باهنر پرسیده که :” آیا آنهایی مقصرند که اجازه دادند درجریان انتخابات دهم ریاست جمهوری از همه امکانات دولتی و حکومتی از جمله توضیح پول و بکار گیری نیروها و نهاد های نظامی بهره گرفته شود تا این دولت مجددا” استقرار یابد یا مردمی که با سکوت به خیابان ها آمدند و از سر تظلم خواهی تنها خواست شان رای من کو بود؟! آنها با خشونت تمام و با شیوع های زشت سرکوب شدند، تا به ظن شما چه کسی ادامه قدرتش میسرگردد؟! رئیس دولت دهم یا جریان انحرافی؟!

به گزارش کلمه محمدرضا باهنر در نشست مطبوعاتی خود با طرح این ادعا که اخبار حاکی از ائتلاف جریان های فتنه و انحرافی در برخی حوزه های انتخابیه است، افزوده بود:«جریان انحرافی دست خود را زودتر رو کرد و روزنامه ایران استراتژی آنها را برملا کرد که سرپرست روزنامه ایران و خبرگزاری ایرنا که خود را مشاور رئیس جمهور می‌داند، گفت‌وگویی با روزنامه اعتماد داشت که نشانگر این پیوند بود.

نماینده سابق مجلس، باهنر را به عنوان نماینده ای مورد خطاب قرارداده که با سینه چاک کردن در مجلس هفتم مانع به حدنصاب رسیدن ۶۳ امضا سوال از رئیس دولت شده و این نکته را هم به او گوشزد کرده که “با نادیده گرفتن الزامات انتخابات که سید محمد خاتمی به عنوان شروط اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات اعلام کرده است ، همچنان جریان شما و حکومت به دست خودتان به پرو بال دادن و تقویت جریان انحرافی اقدام می نمایید .”

متن کامل این یادداشت که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

به نام خدا

جناب آقای مهندس باهنر مصاحبه اخیرشما برادر بزرگوار را با مطبوعات به دقت خواندم همه آن موارد که تحلیل شما از اوضاع و احوال آرایش نیروهای سیاسی اصول گرا می باشد درجای خود حق شما و محترم است.

اما درآن عبارت که صرفا” با یک دلیل واهی یعنی مصاحبه ی مشاور رئیس دولت با روزنامه اعتماد را دلیل پیوند میان اصلاح طلبان و جریان انحرافی می خوانید، جریان اصلاح طلبی که بی هیچ تردید ریشه ی عمیق در انقلاب دارد کاملا” از جاده انصاف و صداقت خارج شده اید و از اینکه در رفتارهای عملی سیاسی اجتماعی خود از مردان فرزانه ای چون برادر شهیدی به مانند محمد جواد باهنر که درمیان دوستان و همرزمان سیاسی اش به صداقت وانصاف شهره داشت ، فاصله گرفته اید! باعث تاثر و رنجش خاطراست و ای کاش فارغ از باورهای اعتقادی که من و شما داریم قدری هم در اظهاراتمان منش آزادگی را رعایت می کردیم! به همین دلیل بر آن شدم تا درسخنی کوتاه تاکید نمایم، نه تنها ما اصلاح طلبان هیچ فصل مشترکی از پیدایش جریان انحرافی یا جریان دولت نداشته ایم بلکه به هزار و یک دلیل عامل پیدایش این جریان انحرافی و انحرافات بعدی درجمهوریت و اسلامیت نظام به همت جریان سیاسی شما هدایت یافته است.

اینک که شما در این مصاحبه مشاور رئیس دولتی را انحرافی می خوانید و بدین ترتیب با حمایتی که رئیس دولت از ایشان و دیگر همکارانش می نماید درحقیقت پذیرفته اید که خود رئیس دولت سردمدار این جریان به تعبیر شما، انحرافی است، حتما خاطرتان نرفته است که چه عواملی و چه جریاناتی با پیگیری های مستمر موفق شدند که در انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری به یکباره، جریان سازمان دهی پایگاه های بسیج و نهاد های نظامی حکومتی، از محمد باقر قالیباف به سمت حمایت از محمود احمدی نژاد تغییر جهت پیدا کند، که سند گفتار من نتایج آرای یکسان درهمه پایگاه های بسیج و پادگانهای نظامی است و سپس در مرحله دوم جناب عالی در روز پس از انتخابات در مجلس درجلسه فراکسیون اصولگرایان با دلایل مختلف توجیه کردید که بایستی همه جریانهای اصول گرا در پشت محمود احمدی نژاد در مقابل هاشمی رفسنجانی صف آرایی کنند به واقع در ریشه ی دواندن این جریان انحرافی نقش ایفا کردید.

جناب آقای مهندس باهنر! ما اقلیت مجلس هفتم که شش سال زودتر از شما به تمامی انحرافات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دولت احمدی نژاد واقف شدیم! و زمانی که از ابزار های قانونی خود نظیر سوال، تذکر، استیضاح و نطق های قبل از دستور در صدد آن برآمدیم تا کشور را که از ریل توسعه در حال خروج بود ممانعت به عمل آوریم این کدام نایب رئیس مجلس هفتم بود که با نفوذ خود در هیئت رئیسه و ارکان اجرائی آن، در مجلس مانع اصلی بکارگیری این ابزارهای قانونی شد و ده ها سوال نمایندگان مجلس از وزرای دولت را مسکوت گذاشت!؟ حداقل یادمان نرفته است که جناب عالی سینه چاک کردید و اجازه ندادید ۶۳ امضای ما به حد نصاب برای سوال از رئیس دولت نهم بیانجامد.

برادر بزرگوار! حتما خاطرتان هست در جلسه مشترک مجلس و دولت در روزهای آخر ماه رمضان سال ۸۵ ، آقای احمدی نژاد صریحا اعلام کرد من اعتقاد دارم از سال ۶۳ در نظام جمهوری اسلامی انحراف بزرگی اتفاق افتاده! و یک روز پس از عید سعید فطر در نطق قبل از دستورخودم، سوالاتی را در مورد این انحراف که دوران امام اتفاق افتاده از وی نمودم، بعد از آن در اعتراض به نطق این جانب فرمودید احمدی نژاد به دنبال جلوگیری از انحرافات در جمهوری اسلامی است حال چه شده است که شما خود او را و دولت او را انحرافی می دانید؟!

نائب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی! آنهایی با جریان انحرافی هم پیمان و پیوند دائمی دارند که درانتخابات مجلس هشتم حتی تاب انتقادات از درون جریان اصول گرا را تحمل نکردند، تا جایی که عماد افروغ از کاندیداتوری منصرف شد و محمد خوش چهره در لیست اصول گرایان قرار نگرفت و بر سر تقسیم کرسی های مجلس هشتم وانتخابات ریاست جمهوری دهم با محمود احمدی نژاد تفاهم کردید و لیست تهران را منطبق بر آن ارائه نمودید.

دبیرکل محترم جامعه اسلامی مهندسین! آنهایی با احمدی نژاد هم پیمان اند که به او اجازه دادند در اجرای انتخابات شورای سوم و مجلس هشتم به هرشکلی که خواست و توانست جولان داد تا هم فکرانش را با تخلفات بی شمار در انتخابات به عرصه قدرت برساند.

آنهایی در تولد و ادامه حیات این جریان انحرافی شریکند که با سکوت خود اجازه دادند دروغ در ارائه گزارش ها آماری و گفتارها نهادینه شد به‌طوری که این دولت درتمامی محافل داخلی و خارجی به دولت انکار و دروغ شهره بازار سیاست شد.

آیا آنهایی مقصرند که اجازه دادند درجریان انتخابات دهم ریاست جمهوری از همه امکانات دولتی و حکومتی از جمله توضیح پول و بکار گیری نیروها و نهاد های نظامی بهره گرفته شود تا این دولت مجددا” استقراریابد (و از آن جهت شما شریک و هم پیاله این دولت مستقر هستید) یا مردمی که با سکوت به خیابان ها آمدند و از سر تظلم خواهی تنها خواست شان رای من کو بود؟! آنها با خشونت تمام و با شیوع های زشت سرکوب شدند، تا به ظن شما چه کسی ادامه قدرتش میسرگردد؟! رئیس دولت دهم یا جریان انحرافی؟!

آنهایی درتداوم این دولت بحران زا نقش اصلی دارند که به جای رسیدگی به شکایت دو تن از صحابه‌ی آیت الله خمینی یعنی آقایان کروبی و موسوی از هیچ گونه هتاکی و حرمت شکنی دریغ نکرده و نهایتا بدون مجوز قانونی آنها را محبوس نموده اند و ده ها تن ازفرزندان پاک این سرزمین، فعالان عرصه سیاسی مطبوعاتی و مسئولین سابق کشور را زندانی نموده اند، به باور من همچنان با نادیده گرفتن الزامات انتخابات که سید محمد خاتمی به عنوان شروط اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات اعلام کرده است، همچنان جریان شما و حکومت به دست خودتان به پرو بال دادن و تقویت جریان انحرافی اقدام می نمایید.

کلام آخر اینکه جریان شما و حکومت چه بخواهد و چه نخواهد زمان آن امروز باشد یا فردا بایستی حداقل به یک سوال اساسی ملت ایران پاسخ دهید و آن این است که به چه دلیلی علی رغم همه هشدارهای دلسوازان کشور در شش سال گذشته از دولت مستقر و ادامه استقرار آن غیر مسئولانه حمایت نمودید و به چه دلیلی از آن در چند ماه گذشته روی گردان شده اید و آن را جریان انحرافی نامگذاری کرده اید، حال که به این نتیجه رسیده اید حمایت جریان اصول گرا و حکومت از دولت مستقر اشتباه بوده است حداقل انتظاری که افکار عمومی دارند این است که صادقانه از پیشگاه ملت ایران عذر خواهی و با برپایی رفراندم و انتخابات آزاد مقدمات کنارگیری خود از قدرت را فراهم آورید.

دربارهٔ Majid

مجید هستم، نویسنده این وبلاگ. هر روز که از عمر رژیم جمهوری اسلامی میگذرد ناکارامد بودن این رژیم بیش از پیش مشخص میشود. وقت ان رسیده است که قدرت و سیاست به صاحبان اصلی ان که همانا مردم ایران هستند سپرده شود.پایان دیکتاتوری نزدیک است.آزاد باش ای ایران...!
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s