احمدی نژاد دیکتاتور بر سرقول خود به قاضی جنایتکار خود سعید مرتضوی پابرجا ماند..!!

هر چند روز گذشته خبرگزاری ها از ماندن متهم جنایت کهریزک در سازمان تامین اجتماعی خبر داده اند اما شکور اکبر‌نژاد نماینده تبریز می گوید: به نظر من که ایشان ماندنی نیست و ما آماده‌ایم که اگر ماندنی شدند، در سازمان تامین اجتماعی، موضوع استیضاح را محکم‌تر از قبل مطرح کنیم و افرادی که استیضاح را امضا کردند قطعا پیگیر مساله هستند.

کمیسیون اجتماعی مجلس با وزیرکار، تعاون و امور اجتماعی دردفتر وزیر جلسه ای برگزار کردند تا در مورد مسائل این حوزه گفت وگویی را انجام دهند، اما هنوز معلوم نیست سرنوشت این متهم که به دادگاه هم فراخوانده شده چه می شود.

محمدقیوم دهقانی عضو کمیسیون اجتماعی اعلام کرد که در آن حدی که باید به این موضوع پرداخته نشد: ” البته یکی از نمایندگان از وزیر کار خواست که به صراحت اعلام کند که آیا مرتضوی در تامین اجتماعی ‌می‌ماند و به فعالیت خودادامه می‌دهد یا اینکه از این سازمان رفتنی است‌.و ایشان اعلام کردن که مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی ماندنی خواهد بود.”

دهقانی به ایلنا گفت: به اعتقاد بنده وقتی که مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی مشغول به کار است معنایش این است که خواست وزیر کار و امور اجتماعی مبتنی بر ماندن ایشان در این سازمان است. اگر آقای مرتضوی به دلیل مشکلاتی نباید در سازمان تامین اجتماعی باشند این را باید دستگاه های نظارتی تایید کنند.

پیش از این محمد رضا باهنر، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که شیخ الاسلامی در مذاکراتی با نمایندگان گفته بود انتصاب مرتضوی کار من نیست و مربوط به مقامات بالاتر است اما با این وجود استیضاح کنندگان قانع نشد.

در همین حال یک نماینده مجلس گفت: مجلس بنای زورآزمایی ندارد و قرار نیست که با لجبازی کشور اداره شود، اما نمایندگان از نحوه برخورد دولت جری‌تر هم شده‌اند و هنوز دست نمایندگان برای استیضاح باز است.

شکور اکبر‌نژاد از نمایندگان استیضاح‌کننده وزیر کار، گفت: به نظر من که ایشان ماندنی نیست و ما آماده‌ایم که اگر ماندنی شدند، در سازمان تامین اجتماعی، موضوع استیضاح را محکم‌تر از قبل مطرح کنیم و افرادی که استیضاح را امضا کردند قطعا پیگیر مساله هستند.

وی ادامه داد: اگر در این مجلس این موضوع محقق نشود در مجلس نهم آدم‌های قرص و محکمی حضور دارند که حتما اگر آقای مرتضوی بخواهند به قولی که دادند عمل نکنند موضوع استیضاح در آن مجلس محقق خواهد شد.

این در حالی است که گفته شده بود فرصتی برای استیضاح وزیر کار باقی نمانده است و مجلس در هفته های آخر از عمرش باید به مساله بودجه رسیدگی کند.

هفته گذشته همزمان با استیضاح، در حالی که بر خلاف معمول احمدی نژاد از اولین ساعات بامداد به همراه وزیر خود برای پاسخگویی به نمایندگان به خانه ملت رفته بود، نامه شبانگاهی حداد عادل که ادعا کرده بود سعید مرتضوی استعفا کرده است، هجده نماینده را به پس گرفتن امضایشان وادار کرد و مردان احمدی نژاد از همان راهی که آمده بودند به ساختمان پاستور بازگشتند.

سرانجام شرف مرتضوی

هر چند نمایندگان مجلس از قول شرف مرتضوی برای ترک این صندلی سخن گفته بودند، اما احمدی نژاد و نزدیکان وی گفته بودند هیچ تعهدی برای قبول استعفای سعید مرتضوی نداده اند. ولی احمد توکلی مدعی شد سعید مرتضوی از خانه خارج نشده است و استعفای خود را تقدیم وزیر کرده و منتظر نظر وی است. نظری که اعلام نشد و درس اخلاق جوانفکر، مشاور رسانه ای را برای توکلی و دوستانش به همراه داشت: “یک درس پندآموز برای کسانی که خود را فراتر از قانون می‌پندارند. زمان اندکی باقی است تا از رهگذر بازیهای پرسرو صدایی مانند حکمیت، بتوان کرسی‌های سبز بهارستان را برای چهارسال دیگر تصاحب کرد.”

در همین حال مرتضوی ادعا کرد که هیچ دیداری با احمد توکلی نداشته است. این در حالی است که حداد عادل در گفت و گوی تلویزیونی خود مدعی شده بود ۱۳ ساعت مذاکره بین احمد توکلی و سعید مرتضوی طی چهار جلسه انجام شده است.

از سوی دیگر، رهبر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با باین اینکه مرتضوی با زیرپا گذاشتن قول شرفش به نمایندگان یک جرم به دیگر جرم های خود افزود، گفته بود استیضاح کنندگان بخاطر شخصیت آقای شیخ الاسلام سعی کردند این موضوع با مذاکره پایان یابد بنابراین ماجرای حکمیت شکل گرفت. در این مذاکرات مرتضوی به نمایندگان قول شرف داد که استعفا دهد لذا از آقای حدادعادل تقاضا کرد که استیضاح کنندگان را منصرف کند و ایشان نیز که دلسوز نظام بودند از نمایندگان خواستند که امضاهای خود را پس بگیرند.

اما سعید مرتضوی در گفت و گویی اعلام کرده بود که نمایندگان مجلس دروغ می گویند! و هم منکر دیدار شده بود و هم منکر قول شرف.

اینک گویی قرار است پرونده سعید مرتضوی همچون سایر پرونده هایش در مجالس ششم و هفتم مفتوح بماند و این قاضی سابق مطبوعات که علاوه بر تخلفات متعدد قضایی رد پایی در پرونده قتل زهرا کاظمی خبرنگار ایرانی کانادایی و جنایت کهریزک دارد با آسودگی بر مسندی که احمدی نژاد به او اهدا کرده تکیه بزند.

مسندی که توانست نقش کمرنگ شده مجلس را در آخرین روزهای حیاتش ضعیف تر کرده و با رویارویی نمایندگان در مقابل هم از یک سو و بهره برداری احمدی نژاد و یارانش از سوی دیگر، به اقتدارگرایان مجلس که پی هموار کردن راه برای ریاست حداد عادل هستند نشان دهد که تا چه اندازه در تصمیم گیری و حل و فصل مسایل کشور ناتوانند. نمایندگانی که می خواستند با رایزنی نشان دهند تا چه اندازه قدرت چانه زنی دارند و قادر به مذاکره هستند!

دربارهٔ Majid

مجید هستم، نویسنده این وبلاگ. هر روز که از عمر رژیم جمهوری اسلامی میگذرد ناکارامد بودن این رژیم بیش از پیش مشخص میشود. وقت ان رسیده است که قدرت و سیاست به صاحبان اصلی ان که همانا مردم ایران هستند سپرده شود.پایان دیکتاتوری نزدیک است.آزاد باش ای ایران...!
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s